Efficiency is niet de oplossing voor alle bezuinigingen

Reactie naar aanleiding van Bezuinigen? Ambtenaren ontslaan is het niet, efficiency wel.

Efficiency wordt in bovengenoemd betoog als de oplossing voor veel van onze problemen aangereikt. Terecht? Alleen al het feit dat voornamelijk rondom verkiezingen hierover gesproken wordt, maakt mij sceptisch. Het is een goedkope manier voor politieke partijen om nu te scoren. De praktijk van alledag is echter weerbarstiger. Mensen zien veranderingen niet zitten en verzetten zich ertegen, bezuinigingen op macro niveau blijken op micro niveau tegen te vallen.Theoretisch zullen de genoemde miljarden vast bespaard kunnen worden, maar dan alleen wanneer iedereen hieraan volledige medewerking geeft. Dat is nooit het geval, en daarom is de redenering op zich te simplistisch.

De totale kosten aan Openbaar Bestuur in Nederland bedragen 65 miljard. Dat klinkt als een enorm bedrag (en dat is het ook!), maar volg die link eens en kijk wat daarvoor WEL gerealiseerd wordt. Alle onderwijzers, rechters, politie agenten, gemeente ambtenaren, militairen, en nog veel meer overheidspersoneel wordt uit deze pot betaald.

Soms lijken we te denken ook wel met de helft van deze mensen toe te kunnen. Opnieuw theoretisch kan dat natuurlijk, maar bedenk dan eens in wat voor soort Nederland we terecht komen. Niet mijn idee van een prettige samenleving.

Nog een laatste opmerking: in veel gevallen zijn wel degelijk besparingen mogelijk. Maar draai het eens om: begin bij de werkvloer. Kantoorwerkers worden overweldigd door gigantische informatiestromen die op hen afkomen – email, vaknieuws, nieuwe web diensten. Ze weten daar vaak geen raad mee.

Er zijn echter vele mogelijkheden om grip op dit alles te krijgen: je moet alleen weten hoe. Als we ons inspannen om iedereen Slimmer te laten Werken, ben ik er van overtuigd dat die efficiency al snel behaald kan worden. Het is minder zichtbaar, maar leidt wel tot meer tevreden en ontspannen mensen. Dat is naar mijn mening de echte uitdaging waar we voor staan. Ik, en meer mensen met mij, zet me er voor in Nederland aan het Slimmer Werken te krijgen. Doe je mee?

About Arjan Zuidhof

Arjan helpt als persoonlijk begeleider en groepstrainer drukbezette zelfstandigen en professionals een blijvend lege inbox en grip op hun informatiestromen te bereiken. Hierdoor krijgen zij veel meer overzicht in hun werk en laten zij zich niet meer door de waan van de dag leiden.

Behoefte aan meer grip? Kijk wat Arjan voor jou kan betekenen. Of neem een abonnement op zijn 2-wekelijkse nieuwsbrief, dan blijf je vanzelf op de hoogte. Schrijf je rechtsboven in!

Share

Geen gerelateerde artikelen.


Category(s): Het Nieuwe Werken, Inspiratie, Politiek

One Response to Efficiency is niet de oplossing voor alle bezuinigingen

  1. Helemaal mee eens Arjan! Ik doe mee! Smilie: :)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

 

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.